| Micul19 a întrebat:

se poate ca un calculator sa nu porneasca din cauza pastei de la procesor deoarece cand vreau sa-l deschid se aprinde si imi apare aia de windows unde apare ca se incarca si ramane asa oricat l-as lasa si am desfacut cooler-ul de procesor si am vazut ca nu avea pasta prin unele parti

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Pasta aia îi pasta termoconductoare. Fără ea nu se poate realiza o răcire optimă a procesorului=> riscul să îl prăjești că nu se va răcii cum trebuie.Da și nu.Se poate ca din cauza supraîncălzirii procesorului(mai mult ca sigur) perofmanțele lui să scadă simțitor de unde și simptomele acestea.Nu e o regulă, chestia cu windows-ul e relativă; poate să te lase la greu oricând.Succes

1 răspuns:
| stefichim a răspuns:

Pasta ajuta la o racire normala a procesorului. Poate fii si din cauza asta. sa fie foarte solicitat