| Celestyan a întrebat:

Am o problema la calculator (nu mai porneste) si tin sa cred ca este din cauza pastei termoconductoare. M-am uitat la un videoclip in care arata unde si cum se aplica pasta termoconductoare dupa ce am terminat video-ul am incercat urmatoarea zi sa o aplic si eu dar eu am pus-o pe cooler din greseala si trebuia pe procesor, nu mi-a facut probleme decat dupa ce am intrat intr-un joc pentru a testa cat de bine merge ( guild wars 2 ) am stat vreo 2 ore si m-am jucat dupa l-am stins iar dupa 5-6 ore am incercat sa pornesc calculatorul si nu merge, azi m-am uitat din nou la acel videoclip si am vazut ca trebuia pe procesor aplicata ( eu am crezut ca e aceeasi chestie daca aplic pasta termoconductoare pe cooler ) asa ca am sters cu un servetel pasta si am aplicat corect, din pacate calculatorul tot nu pornit. Aveti vreo idee de ce nu merge? banuiesc ca a facut vreun scurtcircuit.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasta se pune intre procesor si radiator, procesorul si fara racire slabe sanse sa se arda, de obicei se opreste calculatorul inainte sa se arda, nu iti mai porneste deloc?

| Celestyan explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu mai poneste ...crezi ca s-a ars?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celestyan):

Probabil s-a ars daca nu mai porneste deloc, dar pot sa fie multe altele, nu am cum sa-ti zic ce are daca nu vad eu, cheama si tu pe un prieten care se pricepe sa verifice

| Celestyan explică (pentru anonim_4396):

Daca ti-as face mai multe poze la unitate/componente si ti le-as trimite te-ai putea uita peste el? sa vezi daca s-a ars?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celestyan):

Nu am cum sa-mi dau seama din poze trebuie sa vada cineva in realitate sa fie acolo sa probeze toate componentele, nu am cum sa te ajut cu pozele

| Celestyan explică (pentru anonim_4396):

Am inteles... multumesc pentru raspuns ^_^