| dislike a întrebat:

si daca se poate vreau un raspuns rapid!
Deci am un laptop Asus care l-am dus in Italia sa-l repar si ia instalat si windows7 cu licenta.
Intrebarea este : Daca dau upgrade la win 8 luat de pe net dupa mai pot sa il restaurez trebuie sa-i fac un punct de rest? daca da cum si am auzit ca ii pun ei o copie de rezerva ascunsa cu care sa restaurez este adevarat?
FUNDA pentru raspuns rapid si corect

Răspuns Câştigător
| Mariome a răspuns:

Nu prea mai merge sa il restaurezi, doar daca ai o partitie de recovery pe HDD cu windows ul original si partitia
Poti instala windows 8 fara probleme dar mai bine formateaza tot hdd ul si fa alte partitii
un tutotrial bun pentru instalare de antivirus ai aici http://www.servicepclaptop.ro/......-antivirus

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Termenul "reparare" la tine înseamnă doar o instalare de windows?
Nu are nimic defect fizic în el? laughing
Dacă i'ai pus un windows nu înseamnă că l'ai reparat şi nu cred că contează atâta timp cât e windows cu licenţă. Trebuie să citeşti termenii de returnare de pe site'ul de unde l'ai luat. Oricum dacă l'ai luat şi totul e ok, nu înteleg ideea de'al returna.

| dislike explică (pentru Evolution):

Apropo ia schimbat hard diskul dar mna asta nu-i raparare nu? eu am zis ca la reparat si a bagat si windows cu licenta nu ca doar a bagat windows