| pro a întrebat:

Am si eu o mica problema la placa de retea (cred). Mi-am einstalat windows-ul, am instalat toate driverele, mi-am facut conexiunea la internet, toate bune si frumoase. La urmatorul restart al calculatorului, cele 2 calculatoare din partea dreapta (de langa ceas), au disparut (desi in control panel exista) iar conectarea la net se poate face insa nu imi arata conexiunea langa ceas. In control panel, uneori arata ca e conectat, alteori se deconecteaza singura si nu mai poate fi conectata, sau daca se conecteaza se misca netul extrem de prost. De la ce sa fie si ce pot sa fac sa scap de aceasta problema?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Pai intai as monitoriza clar sa vad de unde apare problema. Mergi in control panel, mergi pe iconita de network si dupa ce ai selectat network-ul deschide-i proprietatile si bifeaza sa fie mereu vizibil.

Apoi uita-te cand ai probleme cu netul ce probleme sunt (daca e vreun x, etc).

| danysasuke7 a răspuns:

Dezinstaleaza si instaleaza driverul de net iar daca tot asa face ii poti da iar o reformatare

| pro explică (pentru danysasuke7):

Nu prea ajuta reinstalarea driverului si formatarea e singura solutie, problema este ca l-am formatat de vreo 3 ori pana acum.