| unucavoi a întrebat:

Salut, am si eu o probema cu laptopul, de cateva zile se aude in el un zgariat continuu chiar si cand nu se invarte ventilatorul. A vut cineva asfel de probleme?

Răspuns Câştigător
| Matt24 a răspuns:

Daca ai garantie nu-l desface ca o pierzi.Du-l la service

3 răspunsuri:
| RbR a răspuns:

Zgâriatul ăla pe care îl auzi s-ar putea să fie un scurt-circuit ceva.ori il desfaci tu si te uiti inauntru daca te pricepi ori ar trebui dus undeva sa vezi despre ce e vorba pana nu e prea tarziu.

| unucavoi explică (pentru RbR):

Scurtcircuit? la ce? ai mai avut astfel de probleme eu nu prea ma pricep, eu ma gandeam la hard, dar nu are cum ca e nou are 7 luni de cand l-am cumparat, oare are doua ventilatoare si unul e prafuit si zgarie asa, nu stiu ce sa mai zic!

| RbR a răspuns (pentru unucavoi):

Nu am mai avut eu personal dar am auzit mai multe persoane auzind zgarieturi..si in cele mai multe cazuri a fost de vina ori un ventilator ori hardul dar intr-un caz se tot auzea zgariatul ala pana i-a iesit fum din laptop si nu s-a mai auzit deci era scurt..deci in orice caz ar trebui sa-l duci la un service fie ca ai garantie sau nu.