| Gabi001 a întrebat:

Salut.AM si eu o problema la pc am 100% cpu usage si nu am nici macar un program dechis cum pot rezolva asta? Am mai avut problema asta demult dar nupa ce am reinstalat win nu am mai patit ce as putea face? Am win7 64biti 4gb ram

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Virusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click dreapta pe bara albastra de jos si apoi pe task manager.la rocese, vezi ce program iti tine cpu ridicat? Dai clicck dreapta pe acel program si apoi end task. Dupa aceea, daca incepe alt proces cu nivel ridicat, inseamna ca e vorba de un virus.Sau mai multi.

| nikname a răspuns:

Reinstaleaza windowsul de preferat 32biti!

| Gabi001 explică (pentru nikname):

Nici win7 nu mai puteam sa il ins deoarece de abia daca si misca acolo la a 2 faza de abia ajungea la 50% am pus win xp dar la fel.

| AlexrAul456 a răspuns (pentru Gabi001):

Du-l la un service.Probabil trebuie sa schimbi procesorul.

| AlexrAul456 a răspuns:

Sunt 2 posibilati:

1. Virusii iti consuma procesorul

2.Coolerul ti s-a ars si procesorul e supraincalzit.Asculta la unitate si vezi daca mai merge coolerul

| Gabi001 explică (pentru AlexrAul456):

Coolerul mergem nu are nici o treaba.De la win7 am trecut la win xp si tot la fel de abia daca pot sa instalez sa zicem un program ca am mai mereu 100%. Daca intru pe youtube sau sa zicem ceva mai greu se aude ca si cand as porni calculatorul.DC? So fi stricat, si merge asa de prost?