| ゼロの a întrebat:

Salut.Am si eu o problema mare.Tv-ului meu (Watson LCR 32 HD) nu i se mai aprinde ledul din fata, iar daca il aprind, in mai putin de 1 min se stinge singur si nu pot sa il mai aprind decat daca il scot din priza si il pun i-ar.Nu stiti de ce face asa?
Mentionez ca azi a mers foarte bine.
P.S Tv-ul s-a mai stricat o data cand a fost fulgerat, dar l-am dus la garantie.Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Ursu_Gyll_1965 a răspuns:

Intra in protectie si cand scoti alimentarea se reseteaza posibil un condy" partial defect probabil pe alimentare si din acest motiv e mai greu de depistatwinking

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Este defect in sursa, nu este grav, NU al mai forta deoarece al arzi mai mult, defectul se extinde. Pune-l in masina si du-l la doctor.Bafta

| ゼロの explică (pentru traveler):

Azi am primit raspunsul de la service si mi-a picat fata cand am auzit aberatia.Deci ei zic ca tv-ul nu are absolut nimic desi l-am incercat si la real caci de acolo l-am luat si tot nu a mers.Am un tv cu toane.LOL.

| Marct a răspuns:

Probabil s-a ars un chip de pe placa de baza. Nu poti decat sa-l duci inapoi in service.

| SyLvYuTzU a răspuns:

Du-l din nou daca mai ai garantie!
Daca nu du-l la cineva care se pricepe la reparat TVuri!

| DanyPop2222 a răspuns:

Am intampinat si eu multe probleme cu tv care nu se aprindeau deloc sau si chiar care le sclipacea ledul dar nu porneau, Am luat la verificare toata sursa si tot nu i-am gasit defectul.