| Sebitzuu a întrebat:

am si eu o problema...s-au inversat mufele de la placa audio adica cea roz este pentru boxe/casti si se aude mai incet decat inainte, ce pot sa fac sa se auda mai tare? (volumul este dat la max.)

Răspuns Câştigător
| Catalin970 a răspuns:

Mufa roz este pentru microfon iar cea verde pentru casti/boxe. Pune culorile la fel si ar trebui sa mearga. Daca nu revino cu un reply.Bafta!

| Sebitzuu explică (pentru Catalin970):

Am incercat... Dar se aude doar atunci cand bag mufa verde in cea roz. Si se aude mult mai incet decat inainte

| Catalin970 a răspuns (pentru Sebitzuu):

Se poate sa ai probleme cu placa de sunet, altceva nu stiu ce ar fi problema.La unele calculatoare placa de sunet are o extensie si poti baga mufele si in fata, nu doar in spate, tu unde le bagi?