| George_Marius_1997 a întrebat:

Am si eu o tableta Samsung Galaxy Tab 2 7.0 cu android 4.1.2 JelyBean si azi am luat un Card de 4Gb si nu stiu cum sa fac ca ce iau de pe Google Play Sa Se Instaleze pe card nu in memoria tabletei.
ajutati-ma Va Rog Mul!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai bagat cardul si s-a salvat tot in memoria tabletei?

| George_Marius_1997 explică (pentru darrio2007):

Pai cardul este nou, si cand iau ceva de pe google paly se instaleaza tot in memoria tabletei iar eu vreau sa se instaleze in card

| George_Marius_1997 explică (pentru darrio2007):

Pai cardul este nou, si cand iau ceva de pe google-play se instaleaza tot in memoria tabletei iar eu vreau sa se instaleze in card

| darrio2007 a răspuns (pentru George_Marius_1997):

Cardul nu are nimic.Dar nu inteleg totusi.Trebuie sa se salveze automat in card.

| al3xander a răspuns:

Pai poti sa muti anumite aplicatii de pe tableta pe card cu App2SD http://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.app2sd&hl=ro

| George_Marius_1997 explică (pentru al3xander):

Pai am luat aia si imi zice ca App2SD is not supported by your device

| al3xander a răspuns (pentru George_Marius_1997):

Da scuze nu functioneaza. nu stiu, sincer nu m-a interesat niciodata sa fac asa ceva ca habar n-am, eu stiiam ca se face cu programul asta insa vad ca nu functioneaza.

| George_Marius_1997 explică:

Pai cardul este nou dar cand iau ceva de pe google play se baga tot in tableta, eu vreau sa se instaleze in card