| Nastia a întrebat:

am si eu un laptop si nu pot sa boot-ez nici un cd. vreau sa-i instalez windows-ul si nu pot din cauza asta.am dat si restart la bios si tot nimic. ce sa-i mai fac.cd-rom-ul il vede in bios si e la primary boot. ce sa-i mai fac?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Ai incercat cu un DVD in loc de cd? Pune imaginea pe un dvd, pentru ca mai sunt unele laptop uri care au probleme cu cititul de cd uri.
Daca iti buteaza dar nu iti vede hard-ul, atunci ai o smecheri in bios se numeste ceva de genul AHCI, trebuie sa o schimbi in IDE, dar sincer iti recomand un windows 7 daca ai minim 1G de RAM si procesor cel putin dual core.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| euMILAN a răspuns:

Sa nu fie stricat dvd-rom ul. asa am patit si eu odata. dar mie imi boota cam 30 sec, apoi ramanea imaginea blocata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa`l duci la reparat. e ceva de la stricat in el. eu a trebuit sa-i schimb procesorul