| Stich_Colya_1995 a întrebat:

Salut,am si eu un microSD card de 2Gb si intr-o zi am deciz sa copii muzica din calculator pe telefon prin intermediul USB-ului,sigur ca pe memoria card-ului,n-am asteptat sa se copie toate si am intrerupt copierea ca ma grabeam, dupa asta nu mai pot intra pe ea, imi spune ca e blocata si nu pot s-o restaurez decat s-o formatez, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

Datele aflate pe card nu mai pot fi recuperate, cardul insa ar trebui sa mai functioneze dupa o formatare. Gaseste un adaptor USB pentru cardul tau si conecteaza-l la calculator. Deschideti Explorer sau My computer sau Computer depinde de versiunea de Windows, identificati drive-ul cardului si click dreapta. Din lista alegeti Format... si efectuati un format complet. Atentie sa nu formatati din greseala un drive al calculatorului. Succes!