| blackmangeorge90 a întrebat:

Am un casetofon auto Sony CDX-S22S si nu imi citeste cd,orice fel de cd,nici track, nici mp3.Merge doar radio.
Stiu cineva daca iau un cd de curatre se poate rezolva sau trebuie sa merge cu el la reparat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca il folosesti o singura data, nu. Unii spun ca o utilizare regulata ar deteriora capul de citire discuri. Cand am folosit cd de curatare, mie mi-a rezolvat in bine problema. O incercare nu strica nimanui, dar, daca nu citeste un cd original, problema ar putea fi mai serioasa. De aceea am recomandat doar sa imprumuti, daca poti, un cd de curatare, nu sa-l cumperi.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca cu un cd audio original cu muzica. Ca sa fii sigur ca problema e la dispozitiv, si nu la discul introdus in aparat. Daca poti imprumuta un cd de curatat lentila, n-ar fi rau sa incerci o singura data. Daca asta nu rezolva problema, laserul trebuie curatat. La un service ai putea afla daca problema e mai grava.

| blackmangeorge90 explică (pentru dannyel86):

Am incercat cd audio original si nu il citeste imi da eroare.
Este vreo problema daca o sa iau un cd de curatre? adica ii poate face ceva dispozitivului?
Multumesc!

| dannyel86 a răspuns (pentru blackmangeorge90):

Daca il folosesti o singura data, nu. Unii spun ca o utilizare regulata ar deteriora capul de citire discuri. Cand am folosit cd de curatare, mie mi-a rezolvat in bine problema. O incercare nu strica nimanui, dar, daca nu citeste un cd original, problema ar putea fi mai serioasa. De aceea am recomandat doar sa imprumuti, daca poti, un cd de curatare, nu sa-l cumperi.