| Preotul500 a întrebat:

Am un DVD bootabil cu Windows 10 si dupa ce s-a terminat instalarea, când si-a dat restart intra direct din BIOS, nu in Windows normal. Ce este de facut? E de vina HDD-ul sau E vreo setare din BIOS?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Poti sa dai un restart la bios si sa incerci dupa.
Daca era hdd, nu se instala sau mergea greu si si ramanea blocat.
Poti atasa si o poza la ce apare dupa restart.
Daca iti da un mesaj de genu "please insert disk" poti sa arunci hdd-ul!

| Preotul500 explică (pentru ROB3RT89):

Mi-au mai raspuns câțiva cam tot la fel pe un forum. Si da, instalarea merge super, super greu, rămânea si blocat la un moment dat, si mi-au dat toti de inteles ca s-a dus HDD-ul. Mersi oricum de raspuns, apreciez.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Preotul500):

Daca e dus, recomand sa investesti mai mult si sa-ti iei un ssd, hdd-urile nici nu inteleg ce mai cauta in magazine!