| dox1337 a întrebat:

Salut, am un hard de 500gb si cand vreau sa instalez windows pe el nu pot sa creez partitie. Este una singura, drive 0 unallocated space total size 465gb free 465gb. Si cand dau sa fac partitia imi da eroare "we couldn't create a new partition. Error:0x80070017", ce pot sa-i fac? Am incercat cu 2 stickuri diferite cu windows.

2 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

Salut. Codul de eroare 0x80070017 se referă, de obicei, la medii nepotrivite. Este posibil să aveți o corupție chiar în ISO cand s-a facut scrierea pe stik. Incerca cu un alt program de scriere flash pe stik sau o alta versiune de windows.

| nelyjoly a răspuns:

Poti instala windows-ul pe o singura partitie. Dupa instalare windows, cu MiniTool Partition Wizard poti face cate partii vrei.