| cezarelzaharel a întrebat:

Salut.Am un laptop AMILO L7310GW de la FUJITSU SIMENS si atunci cand vreau sa-l pornesc, se porneste timp de 5 secunde aud cum porneste si se opreste si iar porneste si in 5 secunde se opreste si tot asa neincetat nu stiu ce sa-i fac nici macar nu apare vreo imagine nimic cine ma poate ajuta va rog.

Răspuns Câştigător
| victorandrei a răspuns:

A fost lovit? posibil sa fi sarit o placa de RAM
face asa indiferent daca este pe baterie sau la priza?

| cezarelzaharel explică (pentru victorandrei):

Bateria este un fel de n-ar mai fi adica, il folosesc numai in priza și ce imi recomanzi?

| victorandrei a răspuns (pentru cezarelzaharel):

Pai poate fi si de la alimentare, incearca in prima faza cu alt alimentator si scoate bateria din laptop

| cezarelzaharel explică (pentru victorandrei):

La pc-ur stiu ca daca sar rami pc-ul trimite 3 semnale sonore este valabil si la laptopuri
?

| victorandrei a răspuns (pentru cezarelzaharel):

Am vazut laptop (un fujitsu) care avea una din cele 2 placi ram arse si facea la fel cum face la tine, dar nu "piuia"

5 răspunsuri:
| cezarelzaharel explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar am rezolvat, am desfacut capacul de la rami si i-am schimbat portul(locul) si am instalat din nou windows-ul.