| adimar a întrebat:

Salut! am un laptop Asus si cand folosesc aplicaia zoom am probleme in a fi auzit. mai bine spus interlocutorul spune ca se aude infundat, gajait. Problema apare doar cand laptopul este alimentat de la priza. Daca il las pe baterie, problema dispare. Sistemul de operare este Endless, daca are vreo importanta. Incarcator defect sau probleme la priza? Mentionez ca este al doilea incarcator, primul fiind schimbat in garantie pe motiv va bazaia. dar si acesta bazaie la fel, indiferent de priza in care este introdus.

Apreciez ajutorul si raspunsurile pertinente. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mtoni a răspuns:

Salut. Cred că soluția este să folosești un microfon extern pentru că cel intern este perturbat de alimentare. Cred că nu doar pe zoom apare sunetul gâjâit. Încearcă să înregistrezi cu altă aplicație și verifică dacă se aude.

| adimar explică (pentru Mtoni):

OK, voi incerca si cu alta aplicatie. Multumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate i bateria si foloseste l numai la priză nu si in priza si cu bateria in el.

| adimar explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, multumesc pentru raspuns. Din pacate bateria nu este detasabila. Recomandarea ta presupune demontarea laptopului si cumva anularea bateriei ceea ce necesita conostinte de electronist...