| EZ98 a întrebat:

Am la laptop un buton care iti blocheaza Touchpad-ul. Mie mi-a iesit acel buton si nu mai pot bloca Touchpad-ul.Am mouse iar Touchpad-ul nu imi mai trebuie. Cum il pot bloca?

Răspuns Câştigător
| serban57 a răspuns:

Poti sa intri in BIOS, si sa dezactivezi touchpad-ul. Deschizi laptop-ul tinand apasata tasta F12, F2 sau ESC(depinde de modelul laptop-ului), si cu tastele sageti cauti pointing device sau ceva de genul si ii dai disable.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca informatiile de mai jos. Pentru combinatii de taste, se recomanda consultarea manualului oficial. S-ar putea ca setarile din Windows sa functioneze.
https://www.computerhope.com/issues/ch001699.htm