| IoanS a întrebat:

Am un laptop Samsung R540 cu o placa video integrata Intel(R) HD si un sistem de operare Windows pe 32 de biti. Pot seta daca culorile sa fie in 16 sau in 32 de biti. Eu as vrea ca alegerea pe care o fac sa fie cea mai buna pentru performanta. Ce ar trebui sa aleg?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

32 de biti, acum nici nu se mai pune problema la placile video pentru ca toate sunt performante si suporta 32 de biti lejer. acei biti inseamna numarul de culori si 32 inseamna 2^32

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai de cat sa pui intrebari, mai bine ai face proba. Ia vezi, poti sa stai cu imaginea aia in 16 biti?