| TheAnswerMan a întrebat:

Am un LG KP500 si imi instalez o tema cu Iphone.
Imi zice sa schimb conectiune USB la Mass Storage.
Dar cand conectez USB-ul la PC nu imi apare nimic.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| EuAli a răspuns:

Nu stiu... Incearca pe alt computer sau descarca LGUI http://www.mylgcookie.com/index.php/topic,5527.0.html si du-te la Convert SWF>DMF selecteaza SWF-ul(tema pe care o bagi in Flashcontents) si apoi locatia unde vrei sa salvezi DMF-ul(SWf-ul convertit)apoi deschizi CUST-ul cu WinImage si copiezi acel SWF convertit IN DMF si re-trimiti CUSt-ul in telefon,dar tot nu-ti va merge telefonul la Mass Storage, doar ai pus tema fara loader pentru ca tema si fie in ROM-ul telefonului, nu in memoria de stocare interna.

2 răspunsuri:
| EuAli a răspuns:

Ce sa schimbi?
bagi pur si simplu cablul in computer te duci in memoria interna de stocare, deschizi folderrul FlashContents si bagi ce trebuie acolo, atai tot dupa ce ai bagat in CUST_THEME fisierele necesare

| TheAnswerMan explică (pentru EuAli):

Stiu si eu dar cand conectez USB la PC ar trebui sa imi apara Flash Contents si celelalte, dar nu imi apare nimic.-_-'

| EuAli a răspuns (pentru TheAnswerMan):

Nu stiu... Incearca pe alt computer sau descarca LGUI http://www.mylgcookie.com/index.php/topic,5527.0.html si du-te la Convert SWF>DMF selecteaza SWF-ul(tema pe care o bagi in Flashcontents) si apoi locatia unde vrei sa salvezi DMF-ul(SWf-ul convertit)apoi deschizi CUST-ul cu WinImage si copiezi acel SWF convertit IN DMF si re-trimiti CUSt-ul in telefon,dar tot nu-ti va merge telefonul la Mass Storage, doar ai pus tema fara loader pentru ca tema si fie in ROM-ul telefonului, nu in memoria de stocare interna.