| rolly3342 a întrebat:

Salut.am un nokia x3-00.are 48 mb, dar imi scrie ca toata memoria este ocupata, dar nu am chiar nimic pe telefon.si nu am nici fisiere ascunse. ce as putea face? ajutor pls

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Memoria telefonului stocheaza toate informatiile ce le introduci, mai putin pe cele salvate pe card-ul SIM si cea de memorie!
Astfel, lista ta de numere de tel, SMS-urile primite si trimise, pozele, muzica etc. TOATE ocupa din memoria de 48 Mb, pana ce se face plina.
* Muta-ti cartea de telefoane si mesajele pe card-ul SIM si ti se va elibera memoria. De asemenea, salveaza contactele noi tot pe SIM. Foloseste card (micro SD) pentru stocarea pozelor si a muzicii, fiindca acolo este loc suficient pentru asa ceva!

| rolly3342 explică:

Am card de memorie de 2 gb. faza e ca mie imi arata memorie ocupata doar 800 kb pe telefon, cu mesajele.

| Aliciunex3 a răspuns:

Iaty un card de memorie funda?