| PickMe a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 625 si am o problema in ceea ce priveste memoria care este ocupata de fisierele temporare! Am intrat la stocare telefon pentru a sterge fisierele temporare, am vreo 300 aproape 400 mb utilizati, am dat stergeti, insa oricat as astepta sa se stearga, nu se sterg deloc nici macar 1 mb si am stat in jir de o ora asa sa astept dupa el. Am vazut ca-mi descara mb chiar si atunci cand stau pe facebook si imi mari batai de cap. Ce as putea face sa sterg aceste fisiere temporare? Mai exista un alt loc unde as putea umbla?

2 răspunsuri:
| tunechi9191 a răspuns:

Dai pe browser si acolo unde cauti pe net apesi pe bara de jos dai la settings si dai sterge istoric vezi daca scad daca nu dezinstaleaza aplicatiitle care iti fac aceste fisiere si incearca sa le stergi daca nu va trebuii sa ii dai o resetare totala

| MiculCURyos a răspuns:

Eu stiu ca fisierele temporare (fisier.tmp) se sterg automat, dupa o anumita perioada, mi se pare.Eu zic sa nu iti faci griji; sau daca nu merge intra cu un usb pe pc si sterge-le asawinking [nu vreau funda]