| daniel2588 a întrebat:

Salut,am un pc HP Pavilion 061 procesor Intel HT 3.00 Ghz (2 CPU), 3 GB RAM ddr2, hdd 160 gb maxstor, placa video ati radeon 512 mb full hd.Problema sta in felul urmator,am curatat unitatea de praf,am scos racitorul de pe procesor si am aspirat si placa de baza cu grija,montez tot si surpriza nu porneste,ma uit in spate si vad un bec verde pe sursa care clipeste el de obicei stand aprins,am verificat inauntru tot si totul e ok dar pc-ul nu porneste,scot alimentarea de pe placa de baza si surpriza becul nu mai clipeste,bag alimentarea inapoi pe placa de baza fara sa scot sursa din priza si porneste pc,dar ramane blocat cu sigla HP,l-am inchis am plecat la munca, acum am ajuns acasa si vad ca si-a revenit complet.Marea intrebare care a fost problema, are ceva daca il folosesc asa?

Răspuns Câştigător
| IonutBlogger a răspuns:

Pai pare cam ciudata treaba, dar am auzit ca pc-urile si laptop-urile de la HP sunt foarte banale de la un foarte bun prieten informatician. Nu cred c-ar fi o problema atata timp cat si mie mi s-a intamplat o chestie, dar cu praful, era procesorul inundat de praf si dupa ce ma jucam 30 minute mi se bloca pc-ul, si am turbat jumatate de vara. Dar sa nu intram in detalii. Tu incearca sa-l folosesti asa si daca se mai intampla asta o data pui anunt pe alt site special pentru Pc-uri si te va ajuta un om pana la urma, de exemplu la mine pe site-ul oficial al Microsoft-ului m-a ajutat un profesor, incearca acolo!

| daniel2588 explică (pentru IonutBlogger):

Si din cate stii tu, HP-urile sunt bune de ceva? pentru ca asa pare

1 răspuns: