| andreyush99 a întrebat:

Am un pc mai vechi nu e al meu dar mi l-a dat cineva sa ii instalez windowsul! Avea xp sp2 instalat dar avea virusi. M-am pus eu sa instalez windowsul tot sp2 dar nu mai vroia sa booteze cd meu cu windows. Mam chinuit eu prin bios sa pun dvd -rw ca first device boot dar tot nimic si m-am lasat pagubas. Am scos hardu l-am pus la mine si ce sa vezi, la mine boota cd -ul. Dar nu pot sa instalez de la mine ca daca instalez de pe pc meu nu o sa porneasca pe a lui. Asta o stiu ca am mai incercat mai demult cu alte 2 pc uri. Care sa fie oare problema de nu il booteaza sa instalez windowsul?

3 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Poate avea probleme cu unitatea optica, incearca sa conectezi unitatea optica de la PC -ul tau la celalalt, am facut eu chestia asta. Daca totusi nu merge ar trebui sa iti faci un stick bootabil cu Windows.

| itsoft a răspuns (pentru VladGH):

Calculatoarele mai vechi nu au optiunea de butare de pe stick

| VladGH a răspuns (pentru itsoft):

Nu se stie cit de vechi este acel calculator, daca el zice de un calculator de 6 ani vechime atunci sigur ca merge. Eu am instalat cu stick bootabil Windows XP pe un calculator vechi.