| nairpic a întrebat:

Salutare tuturor. Am o mică problema cu pc-ul, Ieri am încercat sa maresc spatiul :C-ului cu Wizard Partition,pe care l-am instalat in D. Cum aveam folderul D deschis, mi-a cerut sa dau restart si sa isi faca treaba. Am vrut sa mut 15 gb pe C(erau luati din D). După ce a terminat,s-a restartat din nou,si nu a vrut sa mai booteze. Imi ramane prima 'pagina' pre-boot cred ca ii zice. Ramane blocat acolo si nu mai booteaza. I-am scos si hard discul,l-am deconectat de tot,si nimic. Nu vrea sa mai booteze. Ramane pe fereastra de la inceput unde zice sa apas pe DEL pt set up si TAB pe bios. Ce pot sa fac ca sa porneasca normal si sa mearga? Daca e ceva complicat, sa imi spuneti il pot duce la un prieten de familie si il rezolva. Dau funda. Multumesc frumos.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba Windowsul si inainte de asta mareste partitia C:\ cu 15-20 GB.

| K0sti a răspuns:

Reinstaleaza-l! Manevrele alea le faci din DOS, nu din Windows! Cu CD de boot cu Partition Wizard!

| danutzu96 a răspuns:

AAA nu mai face treaba asta. Singurul program care a mers TESTAT DE MINE este AOMEI dar trebuie sa ai spatiu nealocat ca sa poti mari partitia/ sau sa scoti spatiu de la alta paritie si sa il faci nealocat. Acum ce poti face este sa instalezi windowsul.

Răspuns utilizator avertizat