| anonim_4396 a întrebat:

Am un router TP Link (TL-WR841N) si de multe ori se intampla ceva si se pierde conexiunea la internet (nu semnalul) si imi arata "conexion is limited/metered" apoi ii dau restart si nu mai are nimic, din ce cauza e?

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

E din software.
E greu de explicat. gen la mine acasa imi blocheaza uneori messengerul de la Facebook si primesc cam peste o ora doua mesajele, daca ma inchid wifi si ma reconectez merge din nou.
Am dat un restart si dupa iar merge normal si peste ceva timp cam tot la fel face.
Fiecare router are propria lui protectie, ar fi o cale (daca il ai in garantie) sa le spui problema celor la care ai cumparat.
Ai incercat sa ii faci un update de soft?
Cauti modelul routerului (sa fie modelul exact, nu ca pare ar fi sau poate ar fi altfel il strici) si iei ultimul soft, acolo ai instructiunile cum il updatezi si cam asta e.
Ca un update de telefon, gen de la Android 5 la Android 6 si probabil rezolva problema update'ul acela

| Deliiiia a răspuns:

Buna, la ce dai restart? Router sau pc?

| anonim_4396 explică (pentru Deliiiia):

La router

| Ichigo159 a răspuns:

Iti trebuie unul nou asa facea si la mine il aveam de vreo 1 an si jumatate si l-am schimbat, celalalt nu mai facea asa! Ar trebui sa cumperi unul nou as zice