| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un sistem Logitech x530 si nu mi se mai aprinde... daca pun mana pe subwoofer simt ca are curent...dar nu se aprinde led-ul de la boxa sad. care ar fi problema?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! S a ars un final, sau ceva condensatori, dar se aude vreun sunet ceva? Sau dacă pui muzică se aude prin difuzoare?

| Iulian1992 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca cunosti sistemul x530...una din cele 5 boxe are un buton de aprindere. apas pe el si nu se aprinde ..nu aud nici o muzica, nimic... daca ma aproprii de tot de subwoofer aud un zzzzz

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iulian1992):

Sind dusi finalii si ceva condensatori uscati, din cauza lor sau dus finalii ca au fost supra solicitati, mergi la un centru de reparat boxe sau electronisti care fac televizoare si il reparpă ăia, dar să te pregătesti de 80- 100 lei reparatia că au de schimbat piese, asta dacă nu cumva e si vreun difuzor sau boxă arsă atunci costă mai mult spre 200 lei.

| Iulian1992 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Faza e ca eu ascult muzica la casti ...mufa fiind bagata in boxa care nu se aprinde ...ca are intrare de jack3.5. adica ma gandesc nu e o problema mai mica, eu stiu. vreo siguranta arsa big grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Iulian1992):

Cum să fie fratele meu o siguranță arsă dacă sistemul are curent si totusi se aude prin căsti. Ti am zis ce are momentan se m ai aude prin căsti, dar dacă il forțezi nu se m ai aude nicăieri si reparatia va fi mai scumpă din cauza altor piese care se ard. treaba ta faci cum vrei.