| Turtusan_Ionut_1986 a întrebat:

Am un telefon UTOK Q55 si imi face figuri din nou (am mai postat o intrebare si m-a ajutat cineva).
Data trecuta mi-a mers cu un simplu hard reset,dar acum e si mai grav : se deschide, dar nu merge dechisa NICIO aplicatie(nici macar setarile).Nu stiu ce sa-i fac...

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca mai este in garantie, il duci la ei, te uiti pe actele telefonului si vezi unde au service, dacă nu mai este in garantie, il poti duce oriunde sa il rfepare ca va fi reparat contracost. La garantie reparatia este gratis numai daca defectul apare brusc, fara sa il fi provocat tu

| Turtusan_Ionut_1986 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are vreo importanta daca i-am dat root(intreb referitor la problema nu la garantie, ca stiu ca nu o mai am)

| iAMVi a răspuns (pentru Turtusan_Ionut_1986):

La root garantia se pierde automat.
Cine l-a rootat? Cineva care s-a priceput, sau nu? Ca daca l-a rootat cineva care nu se pricepe e cam teapa...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Turtusan_Ionut_1986):

Nu stiu, dar cei care se pricep o sa i ti spună ei daca are sau nu importanta

| Turtusan_Ionut_1986 explică:

AAA,si imi tot apare o fereastra care se inchide peste vreo 2 seecunde si pe care scrie Location Service in antet

| Bkkkbkbkk a răspuns:

Am si eu fix aceelasi telefon si aceeasi problema.Incearca sa dai restart de multe ori, pana o sa faca un restart care o sa dureze mult.Atunci se "repara", dar daca il repornesti atunci se duce tot si aplicatiile merg partial (ca sa se deschida una, trebuie sa dai restart).Am doua telefoane utok q55, ambele le-am reparat, unul de doua ori, dar le-am dat reset din fabrica din cauza ca le-am scapat, s-a scos bateria si nu mai mergeau aplicatiile.Acum incerc sa le fac din nou. Poti sa-ti iei altul, un utok q55 nu e foarte scump, deci nu e cea mai mare pierdere.S-ar putea sa fie si de la root, de exemplu eu am dat root la telefonul meu si al fratelui meu si dupa o saptamana s-a stricat, deci s-ar putea sa fie intr-un mod sau altul de la root.Stiu ca e tarziu, dar acum m-am trezit si eu sa comentez.