| remusinho a întrebat:

Am urmatoarea problema: mi-am reinstalat de curand windowsul, iar acum nu mai stiu sa ma conectez la net prin router. Am doua pc-uri, iar celalalt e conectat ca si pana acum. Care sunt setarile sau pasii de facut pentru a ma conecta prin router la internet?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai router setat sa iti dea ip dinamic nu trebuie sa faci altceva decat sa bagi cablul in placa de retea

Răspuns utilizator avertizat
| LascoD a răspuns:

Deci prin router wifi vrei sau prin VAN router?
daca prin van router trebuie sa instalezi niste drivere care vor face aceasta conexiune. Apoi el automat se va seta la internet daca vei uni de la router la ambele calculatoare.
P.S. Viteza va fi micsorata.

| imbauser a răspuns:

Pai intri in router cu numele si parola lui de pe spate iar acolo bagi IPiurile de la net bagi mufa de interenet intr-un calculator intri Network and Sharingcenter dai unde scrie connection si iti araya IP intri in pagina routerului bagi acolo IP dai un Rebut si totul e oK sper ca te-am ajutat