| kiransherk a întrebat:

Salut
Am văzut un laptop la Altex in magazin si vreau sa il cumpăr. Dar este ultimul din stoc, adică este cel expus pentru clienți...credeti ca merita sa il iau? Fiind Ultimul, este la reducere
Imi place foarte mult dar nu stiu dacă ar fi bine sa il cumpăr...Ma gandesc sa nu aiba vreun defect sau ceva
Vreau sfaturi din partea voastră

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă are vreun defect, ai 2 ani garanție.
Probabil că are bateria cam îmbătrânită, dar dacă are toate tastele, ecranul nezgâriat și în general un aspect exterior ok, merită. Verifică și balamlele, să nu fie rupte sau slăbite.

5 răspunsuri:
| KevinLevin a răspuns:

Daca il foloesti doar pentru office si scoala da daca il folosesti pentru gaming atunci nu merita!

| kiransherk explică (pentru KevinLevin):

De ce?

| KevinLevin a răspuns (pentru kiransherk):

Pentru ca se incalzeste placa video si procesor si consuma prea mult.

| kiransherk explică (pentru KevinLevin):

Vorbești în general sau imi zici sa nu il cumpăr daca e ultimul in stoc?
Adică te referi sa nu imi cumpăr laptop daca vreau sa ma joc?

| KevinLevin a răspuns (pentru kiransherk):

Ce placa video are si procesor?