| madalin90boss a întrebat:

am vrut sa imi instalez windows xp sp2 si imi da eroarea "file setupdd.sys could not be loaded. the error code is 32768" ce pot sa ii fac sa mearga?

5 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Ori hdd ori iti cumperi cd cu windows.(sau downloadezi unul)

| guardian18angel a răspuns:

Poate fi din cauza ramilor, biosul e prea vechi, alt hardware defect, sistemul este overclocked, dar in principal vina apartine unei piese din calculator, de-asta nu-ti da load la fisierul respectiv, si poate la alte fisiere.

Incearca sa ceri parerea unui tehnician, iti faci o mica verificare la pc. In mod garantat iti va gasi ceva defect, eventual iti repari si apoi o sa fie okay happy

| deh12 a răspuns:

N-ai ce sa-i faci.
Cel mai probabil e ceva neregula cu acel fisier sau e zgariat CD-ul si nu il citeste. Cumpara-ti CD original cu windows sau descarcati unul si il bagi pe CD cu imgburn, dar vezi ca nu toate merg.
Sau ar mai putea fi ceva hardware defect cum a spus @guardian18angel si in cazul acesta nu ai ce sa ii faci, decat sa il duci la un tehnician.

| madalin90boss explică (pentru deh12):

Cd-ul nu e zgariat pentru ca am instalat alt wind pe alt pc si a mers.

| deh12 a răspuns:

Cati ani are calculatorul? E model mai vechi? Ce windows aveai pe el si dc ai vrut sa-l schimbi? Ce model e placa de baza?
Incearca sa dai un update la bios, vezi daca iti merge dupa aceea.Pentru a da un update la bios trebuie sa stii ce placa de baza ai.
Ps:e cam periculos sa faci update la bios, mai ales daca ai intreruperi de curent ca dupa aia poti lungi ochii dupa calculator.
Cauta si tu pe google si mai documenteaza-te.