| Daniel26 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar niste boxe pe care sa le folosesc la o tableta care are un singur difuzor si deci sunetul nu este foarte tare,iar daca in camera mai e si ceva zgomot, se aude foarte slab. Ce fel de boxe sa iau?
Am vazut azi un model de boxe portabile,care cred ca se conecteaza precum castile, direct la tableta. Ar fi bune? sau nu scot un sunet prea mare. Pe cutie scria 85dB. Sunt compatibile cu ipod, mp3 si inca un dispozitiv... ar fi ok asa ceva pentru o tableta? sau sa caut alt model? ce mi-ati recomanda? multumesc.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut, ai doua optiuni:

1. Boxe cu fir (si atunci poti sa iti iei orice boxa (portabila sau nu) care sa aiba acest tip de mufa:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41r7YYszkFL.jpg
si il infigi linistit in tableta, la casti.

2. Boxe prin bluetooth si nu ai nevoie de altceva, ci doar sa activezi bluetooth-ul pe tableta.

Te uiti la boxe daca le vrei portabile, sau sa stea pe jos, ma rog, cum iti doresti.

Cat despre boxele sugerate de viperica in postul anterior, te-as sfatui personal sa nu te atingi de ele. Acelea sunt pe USB si din cunstintele mele tableta ori nu are port USB normal ori are un mini/micro USB. Si nu faci mare lucru, decat daca te chinui (in al doilea caz numai) cu un adaptor.

| Daniel26 explică (pentru cristimihailov):

Ok, multumesc pentru raspunsuri si sugestii. O sa merg prin magazine sa ma mai uit. Poate gasesc ceva care sa-si faca treaba ok. Varianta prin bluetooth ar fi ideala... happy

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu iti iei niste casti?

| Daniel26 explică (pentru cristimihailov):

Am casti, dar am nevoie sa se auda sunetul mai clar si mai tare in camera, de exemplu cand fac ceva prin camera si vreau sa ascult concomitent un fisier sau radio pe tableta. De aceea voiam niste boxe pe care sa le pot conecta la tableta.

| cristimihailov a răspuns (pentru Daniel26):

Salut,

Atunci cam orice boxa sau sistem de boxe care are tipul acesta de mufa:

https://www.google.com.au/......ps?/search

Ar trebui sa fie ok pentru tine.

Dar de aici incepe nebunia:
1. Poate boxa (nu cea portabila) are alta mufa. Deci trebuie sa iei si un adaptor.
2. Poate te intereseaza sa faci asta fara fir. Deci iei una pe bluetooth. Se va auzi ok.
etc...