| MoTaReLa a întrebat:

As vrea sa imi schimb placa video de la pc pentru ca vreau sa imi mearga gta 5 ul mai bine. Componente: i3 4160 3.6 gh 4 nuclee, 6gb ram, placa video nVIDIA gt730, placa de baza All series. As vrea sa imi recomandati o placa video care sa fie si compatibila cu aceste componente? Mersi Frumos.

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Un RX 460 4GB

| WindmillSlayer a răspuns:

Poti incerca un gtx 1050 (daca ai bani) dar ceva mai jos de el nu recomand (ca sa iti mearga in FULL graphics gta 5 fa un update de ram cu 2-4 gb) Sper ca te-am ajutat ^_^