| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa reinstalez windows-ul, si am niste jocuri in c, pe care nu vreau sa le pierd! Cum procedez ca sa le salvez cu tot cu activitatea din ele?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Odata cu reinstalarea Windowsului majoritatea jocurilor se pierd. Sunt jocuri care se instaleaza si care se pierd si sunt jocuri care doar se copie care pot fi mutate pe un stick.
Fisierele jocurilor instalate se afla in cele mai ciudate locuri si n-ai cum sa le salvezi.

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Salontanul):

Mai rau ma incurci decat sa ma ajuti, cu raspunsul asta! big grin

| Salontanul a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Exact acelasi lucru ti-a spus si GdX si el nu te-a incurcat! Ai probleme cu santatea?

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Salontanul):

Nope, dar tu sigur! Bafta la raspuns pe TPU!

| Salontanul a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Eu zic totusi sa te duci la medicul de familie. Eu fac vizita medicala anuala din cauza meseriei si n-am probleme. Si " nope" (un cuvant care nu exista in limba romana demonstreaza ca ai probleme. Incurci limbile. Mai bine e pe limba ta.

| GdX a răspuns:

Nu mai instala jocuri pe C. Anumite jocuri isi fac un fisier in My Documents. Poti lua de acolo fisierele respective si la reinstalarea windowsului si implicit al jocului pui la loc fisierele si asa-i ai progresul salvat. Tine minte, nu toate fac asa, doar anumite jocuri. Mai poti salva din el directorul SAVED

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai si alta partitie? Le muti in alta partitie si la instalarea windows-uluiformatezinumai partitia C. Cealalta partitie ramane neatinsa. Dupa care instalezi win tot in C. Daca nu ai si alta partitie, da-mi un mesaj privat si te ajut sa iti faci.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Salontane, zat de pe acest topic!