| Andrabc a întrebat:

As vrea sa stiu ce model de telefon este mai bun(as dori sa nu am probleme cu bateria si sa nu se strice telefonul repede.chiar daca voi avea grija sa nu cada etc.). Ce ziceti? samsung? LG?(de precizat mi-as dori un smartphone happy ). Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Daca vrei telefon sanatos...ia-ti iphone sau HTC, ca alea stiu ca au carcasa de metal. am impresia ca si samsungul mai are modele cu carcasa metalica. oricum chestia asta se va vedea mult in pretul telefonului. ce e mai scump e mai bun. eu de ex am un optimus one si sunt multumit de el mai ales ca e primul smartphone dupa multi ani (eram fan Sony Ericsson). asta al meu are carcasa de plastic ieftin, dar nu pentru asta l-am luat. ci pentru android si pentru teste pe androidwinking totusi un telefon nu e sa faci surfing cu el sau snowboarding laughing oricat de tzeapan pare telefonul e bine sa ai o husa ceva la el ca sa fi sigur ca nu va avea nicio problema! o mica chestie la Samsung fereste-te de mini, gio si fit! sunt slabe ca hardware si la un moment dat va merge foarte foarte greu(am testat personal) e din cauza ramului care e foarte mic. sub 300MB de ram sa te feresti! androidul consuma destul de multe resurse si daca ii mai dai drumul si la un joc(angry birds) va merge sacadat si se va bloca. daca iti permiti cauta ceva cu ecran 800x480 parca sau wvga, procesor 1ghz, 512mb ram, iar restul sunt detalii! asta daca vrei sa nu ai probleme cu el si sa-ti si placa sa-l folosesti nu sa te chinui cu elwinking bafta si ai grija

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Mda, greu răspuns... Am avut până acu' două luni un LG, acum am un Samsung. Samsung-ul are mult mai multe gadget-uri, meniul mult mai detakiat, însă LG-ul îl întrece la duritatea carcasei, al meu a avut trei ani şi arată aproape ca nou, deşi a căzut pe jos cât cuprinde. Însă, cum spuneam, Samsungul este mai detaliat. Deci, dacă nu îl scapi pe jos des, Samsung 65% versus LG 35%...

| NewLife18 a răspuns:

Samsung Galaxy(de orice fel)
Htc Wildfire
Iphone 3GS, 4
Htc Desire
Lg Optimus One
Google Nexus S
fundita?:X

| andreisandu28 a răspuns:

Un LG t300 am si eu e foarte smecher

| geo89geo a răspuns:

Orice tiai lua ia-ti Samsung si daca se poate smartphonul Samsung galaxy Ace sau S sunt bune si sunt de durata ca am avut l-am scapat de o gramada de ori si nici 1 zgarietura(tin sa precizez ca atunci nu avea folia de protectie) big grin funda?