| AlexAdrian921 a întrebat:

As vrea sa stiu daca imi pot lua Windows 7 64bit e 2 gb ram! Stiu ca multi zic ca minimum este 4 gb ram, dar eu vreau sa ma joc jocuri pe 64 bit si pe site-ul de la Microsoft zice ca minimum este 1gb ram 32 bit si 4gb ram 64bit! Am primit de curand Euro Truck Simulator 2 pe Steam si nu ma pot juca multiplayer.
Restul componentelor:
Procesor : Intel(R) Core (TM) 2 Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz
Placa video : Nvidia GeForce 610
2 gb ram
148 gb spatiu pe hard!

Răspuns Câştigător
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Iti merge si cu cu 2gb dar nu este recomandat deoarece x64 se foloseste mai mult de memoria ram decat de procesor pentru incarcarea aplicatiilor, in acest caz vei avea, din cei 2 gb, peste 50% incarcati mereu

| AlexAdrian921 explică (pentru Constantin_Mircea_1988):

Tocmai mi-am bagat si ai dreptate, dar nu vad vreo diferenta ca merge pc-ul mai greu! Nu il solicit decat cu Euro Truck Simualtor 2 si CS:GO! Si inainte cand aveam windows 10 32 bit tot asa era!

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

O sa iti mearga tip "melc"

| halogen001 a răspuns:

Http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements

Merge si cu 2, cerintele sunt minim 2 GB de RAM (pentru 64 de biti)

Eu nu am incercat cu 2, dar sunt convins ca merge.

| CPAElites a răspuns:

Va fuctiona perfect!
Tin windows 10 64 biti pe un pc vechi cu 2gb ram si procesor dual core si functioneaza perfect.