| anonim_4396 a întrebat:

Salut.As vrea sa va cer parerea despre o unitate HP cu: procesor dual-core 2.3 Ghz, 3 G ram, placa video on board 1Gb, hdd 160 Gb.In primul rand vreau niste detalii despre placa video adica e buna? Am inteles ca astea on board nu's bune, iar in al doilea rand vreau sa imi spuneti daca merg jocurile? Adica niste jocuri care credeti ca ar putea merge, gen pes 2011 sau fifa 2011 ar merge pe el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei la pc-urile mai vechi, placile on board erau mici.Si se adaugau si se mai adauga altele dedicate care sunt mai mari, pentru buna functionare a pc-ului.Eu unul am un pc f vechi care are placa video onboard de numai 16 mb. Daca ii adaug insa una dedicata mai mare, ruleaza jocurile. Dar daca placa are 1 giga e buna de jocuri, nu vad de ce sa mai adaugu dar daca tii musai, adauga.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca are 3 giga ram si placa video de 1 giga e bun.Nu stiu ce cerinte de sistem are acele jocuri dar poti cauta si afli singur daca merge. De ce sa nu fie placile on board bune: daca era de 256 mb spuneam ca e slaba dar are un giga.

| qElegaNT a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai astea on board am inteles ca nici nu se compara cu cele dedicate.

| qElegaNT a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi,uitate te rog la cerinte de sistem pentru peste 2012 si GTA Sand Andreas si zi-mi daca imi merg.Si iti dau funda.

| anonim_4396 explică (pentru qElegaNT):

De obicei la pc-urile mai vechi, placile on board erau mici.Si se adaugau si se mai adauga altele dedicate care sunt mai mari, pentru buna functionare a pc-ului.Eu unul am un pc f vechi care are placa video onboard de numai 16 mb. Daca ii adaug insa una dedicata mai mare, ruleaza jocurile. Dar daca placa are 1 giga e buna de jocuri, nu vad de ce sa mai adaugu dar daca tii musai, adauga.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.e-phorum.net/index.php

Iti trebuie procesor de minim 1 giga, memorie ram 256, si placa video de 64. Mie imi mergea dar mai greu si pe 16 mb.:))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze,link-ul e de pe un forum, l-am bagat din greeala. Ignora-l.