| Quazar a întrebat:

Salut, ascultam muzica la o boxa si nu stiu cum sa desfacut un surub de la carcasa si s-a lipit de boxa ca stiti ca are un magnet boxa...si acum nu imi mai merge, as vrea sa stiu ce s-a intamplat si daca mai merge facut ceva. Dau funda big grin

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Surubul desfacut de la carcasa nu avea cum sa ajunga pe magnet, care este in interior, si nu acesta este cauza defectului. Daca stii si ai cu ce, masoara rezistenta difuzorului.

| Quazar explică (pentru neutrino):

Carcasa avea o gaura mare in spate iar un surub din cate am vazut in locul unde intra el acea gaurica se largise prea mult si din cauza asta a cazut