| Metin_Alex_1997 a întrebat:

Azi am reinstalat windows-ul, este aproape gol c-ul si imi arata mereu ca e full. si imi cere sa sterg din programe cu disk cleanup. si e gol pc aproape, si cand incerc sa instalez sunetul si placa video imi da ca e full pc. stie cineva ce sa fac? sa reinstalez windowsul? astept pareri... si tin sa mentionez cand a venit un amic sa imi bage windows-ul, cred ca a setat spatiu ff mic la local disk c, daca e ceva de la windows spuneti-mi. funda! :*

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca instalezi unul pe altul, e normal. Instaleaza prin bootare, sterge si formateaza partitia C si totul va fi OK.
Intrii in BIOS, la meniul de oot si setezi ordinea debootare (1-CD\DVD, 2-HDD).
Save and Exit. Bagi DVD cu W7, restart si o sa-ti apara ceva de genu"press any key to...)apesi orice tasta si incepi instalarea. Uita-te pe aici:
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/

| gelu1970 a răspuns:

In cazul in care ai w7 sau w8 elimina toate partitiile. apoi le redimensionezi. asa elimini windows old care de fiecare data cand formatezi iti mananca ceva din capacitatea discului. in plus e posibil sa ai un hdd destul de mic in ceea ce priveste capacitatea. de asemenea, te sfatuiesc sa nu faci partitii in cazul unui hdd mic. cu cat ai hdd C mai mic cu atat mai rau o sa-ti mearga calculatorul. stiu ca romanii au boala partitiilor insa aceasta boala e indicata cand avem un hdd de la 500 gb in sus.

| petrescuionut a răspuns:

Pai intai sterge c si d tot ce ai pe pc sa fie sters si fai din nou partitia c si d sau ce ai tu si pune mai mult in c unde se instaleaza programele si vz sa nai virus pe hard

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Cand ai schimbat windowsu ai formatat partitia C. Daca nu ramane fisierele din windowsu vechi fara sa iti dai seama.Reinstaleaza windowsu si sterge partita C si refa si pune o capacitate de minim 25-30gb pentru update si programe