| MarianDeluise a întrebat:

Ca sa ajungi programator iti trebuie facultate sau vreun liceu cu profil special? sau cum?
sunt a 8a si vreau sa devin programator si nu stiu unde sa ma duc laughing
Funda celui care ma ajuta
Multumesc

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Programator=mate info/mate info intensiv.

| Amilik a răspuns:

Trebuie sa faci o facultate de informatica. Cea mai buna este cea din Iasi. Deasemenea iti trebuie si un liceu cu profil matematica- informatica pentru ati fi mai usor la admiterea in facultate.
http://www.infoiasi.ro/bin/Profile/MissionAndHistory

Răspuns utilizator avertizat
| Everestcompany a răspuns:

Prima data invata sa scrii corect in limba romana, apoi fa-ti alte planuri!

| Siaa a răspuns:

Mergi la un liceu cu profil matematica-informatica apoi urmezi facultatea de informarica