| Ksc19 a întrebat:

calculatorul meu merge destul de incet, desi mi-am reinstalat windowsul si acum o saptamana si nu stiu ce sa fac sa mearga mai bine.detalile calculatorului:
Placa de baza:asus p4p800vm
Procesor:Intel celeron D 2.4mhz
Placa video:Ati radeon 9550 256 m.
RAM:3*512.
Memorie calc:un hdd de 40 gb si un alt hdd de 75 gb...
accept orice sfat!
(dar nu de gen. ia-ti alt calculatorstraight face)

7 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Curata-l de praf si vezi si sursa. Daca nu l-ai curatat multa vreme, aerisirea a fost proasta si patesti cum am patit eu anul trecut: mi s-a ars hardul intr-un final din pricina asta. Insa pana la ardere ziceai ca-i 486 si sunetul se auzea in ape...

| Ady3835 a răspuns:

Calculatorul poate rula greu din cauza unui antivirus asa cum a zis si Andrei! Eu am instalat ieri windows xp sp3 ca e foarte bun pentru jocuri, filme, etc. si nu am instalat antivirus. Inainte am avut Avira si mergea mai greu.

| Andrei07565486 a răspuns:

Ai instalat un antivirus? si din aceasta cauza iti poate merge pc greu,. driverele leai instalat corect?

| Ksc19 explică:

Da antivirus am avast si driverele toate sunt instalate corect. apropo am reinstalat in vacanta asta windowsu de 3 ori si tot nu m-am prins ce are...as fi dispus sa upgradez ceva la el da nu ceva foarte scump

| Ksc19 explică:

Si ce sa ma fac fara antivirus?laughingadica.tu cu ce il inlocuiesti? sau. orice sfat

| Ksc19 explică:

Praful nu este o problema...merita un hdd mai mare de 250 gb sau inca 1 gb ram?

| omide a răspuns (pentru Ksc19):

Intra pe http://download.rnt.ro la sectiunea Sistem si cauta Advanced Sistem Optimizer sau ceva de genul.
eventual schimba si distributia la de Win