| iustin948 a întrebat:

Cand aprind PC-u imi apare doar imaginea de dekstop si trebuie sa astept un minut pana apar iconitele si bara. Ce trebuie sa fac?

FUNDA

6 răspunsuri:
| Lex169 a răspuns:

Daca nici curatarea de praf nu a mers cauta un soft cu care sa defragmentezi harddiskul(eu folosesc Defraggler) si un soft pentru registre si fisiere inutile(eu folosesc pentru asta CCleaner).
Succes!

| gelu1970 a răspuns:

Imcearca sa dezactivezi serviciile inecesare si programele ce se starteaza odata cu windows

| iustin948 explică (pentru gelu1970):

Am facut asta dinainte si nu am mers de asta am pus intrebare

| gelu1970 a răspuns (pentru iustin948):

Instaleaza tuneup. e gratuit 15 zile in pagina fabricantului. optimizeaza cu tune up si vezi daca ai vreo schimbare. in caz contrar vorbim.

| MskDesign a răspuns:

Desfa carcasa,fa-i o curatenie luna, reinstaleaza windowsul, si toate programele care le vei instala, nu le mai baga in quick lunch, ca-ti ca ingreuna pornirea la comp.Succes!

| raducu1205 a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda ca sa reinstalezi windows-ul si sa il duci putin la curatat. Poate e plin de praf si nu se misca cum ar trebui din cauza acelui praf. Funda?