| Edi12679 a întrebat:

Salut! Cand incerc sa instalez drive ul de la Placa video (gtx 1050ti 4gb) mi se da blue screen cu eroarea nvlddmkm.sys Page fault in nonPaged area). Am reinstalat windows ul de 3 ori, am folosit aplicatia udd, am inecrcat sa pun o versiune mai veche a driveului, sa il instalez eu manual(de la device manager )... ce am gasit pe forum uri nu m-a ajutat cu nimic si habar n-am ce as mai putea face. Am incercat si din save mode nu stiu ce as mai putea face... va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat. Tin sa mentionez ca este vorba de un laptop.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa scoti nvlddmkm.sys dintr-un alt kit de instalare si sa-l inlocuiesti pe cel existent.
Daca e greu, atunci re-instaleaza Windows, din alt kit de instalare.
Probabil fisierul este defect binar.

| Edi12679 explică (pentru Bula):

Imi explici te rog mai bine la ce te referi kit de instalare? Si putin mai detaliat procedura. Mersi

| Bula a răspuns (pentru Edi12679):

Daca nu stii ce inseamna un "kit de instalare", atunci nu-ti recomand sa te apuci.
Apeleaza la cineva, cu experienta in service.

| NLS a răspuns:

Ai in casa un alt PC, de pe care sa faci un stick cu Windows?
(ai nevoie de un stick gol de minim 4 GB)
Ai Windows 10 acum?

| Edi12679 explică (pentru NLS):

Da,Am stick cu Windows10. Da am Windows 10 acum.

| NLS a răspuns (pentru Edi12679):

Te-am intrebat daca ai un PC sau laptop functional in casa, si un stick gol, ca sa faci un stick bootabil, nu daca ai un stick facut deja.
Daca vrei, te ajut sa iti reinstalezi corect Windowsul, pas cu pas, si sa instalezi driverele.