| sophie09 a întrebat:

Buna,ma joc metin2 ro si mereu cand intru pe joc, dupa vreo 10 minute mi se restarteaza laptopul si imi apare asta "page fault in nonpaged area eaglex64.sys" stie cineva cum sa rezolv eroarea aceasta? !

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Iti propun sa nu asculti acesti copii de maxim 12 ani. Nu iti merge pentru ca eaglex64 este un program pe care il are calculatorul. La sfarsit scrie.sys deci e clar un fisier care daca nu il ai nu iti merge calculatorul. Sa trec la subiect : Iti face asa pentru ca laptopul tau e prea slabut. Daca ai o placa video slaba e posibil sa ti se restarteze laptop-ul cand esti intr-un joc. Daca ai cumparat laptop-ul recent 1-2 ani asigura-te ca ai cooler (racitor) pe el. Daca placa video se incalzeste ( ceea ce se intampla foarte des, mai ales la laptop ) atunci isi da restart automat. Nu te apuca sa umbli prin el, nu ajungi nici unde. Eu zic sa il duci la un service si daca e fierbinte atunci cand isi da restart inseamna ca e de la placa video. Le spui la aia sa iti puna cooler si eventual o placa video mai buna. Acum nu stiu ce componente are laptop-ul tau. Ti-am spus, poate fi de la placa video ca e prea slabuta, sau de la cooler ca nu iti raceste placa video. Lasa-mi un mesaj cu componentele tale. Adica te duci in My Computer si pe undeva ar trebui sa fie System Properties. Acolo iti apar Procesorul si Ramii. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Caldura mare! La service cu el pentru curatit si schimbat pasta termica!

Răspuns utilizator avertizat
| CHAOSGamingsiDesign123 a răspuns:

Iti spun de ce nu merge. Are virusi.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru CHAOSGamingsiDesign123):

Ba,fratilor,la orice chestie "are virusi".Ce dracu o ajuns frate Romania in IT

| CHAOSGamingsiDesign123 a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Nu toate jocurile au virusi, numai minecraft si metin atat.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru CHAOSGamingsiDesign123):

straight face nici nu cred ca sti ce inseamna "virus", te rog nu mai spune nimic, poate iar iti iese o prostie