| yocalin88 a întrebat:

Cand vreau sa intru pe unele site-uri imi apare un mesaj:
"Attention requierd! CloudFlare" si trebuie sa complectez acolo cu coduri Captcha sa vada ca nu sunt robot si chiar daca completez nu ma lasa sa continui pe pagina dorita, si nu cred ca este de la browser.
va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cloudflare e folosit de firmele de hosting atunci când unul dintre site-urile pe care le găzduiesc este sub un atac puternic de tip DoS (sau altele). Din același motiv ești invitat să pui codul de recunoaștere „umană".
Dacă tot nu merge, înseamnă că inclusiv Cloudflare e pus „în genunchi" de acel atac.

1 răspuns:
| GizasCraist a răspuns:

CloudFlare este un program de optimizare si securitate folosite de unele siteuri. Deci problema nu este bowserul, este siteul pe care vrei sa il accesezi. In final nu poti decat sa completezi captchaurile alea si o sa te duca a website... daca nu merge siteul e nasol, plus ca s-ar putea ca siteul sa fie tinta unor hackeri. De asta te sfatuiesc sa nu intri pe acel site.; D