| Onica7 a întrebat:

Salut care e treaba cu contu Icloud, de exemplu: vand Iphon 4S fara cont Icloud. Care e treaba cu e se poate face dupa aia sau are vreo problema daca nu are, va rog o specificatie mai amanuntita

Răspuns Câştigător
| Mirel1337 a răspuns:

Contul de iCloud este fososit pentru magazinul App Store de unde poti descarca aplicatii; Pentru a stoca fotografii; Pentru a localiza un dispozitiv ruland iOS. Daca un iPhone nu are cont iCloud nu inseamna ca e stricat sau ceva gen.Inseamna ca nu are acel cont.Il poti face gratuit de pe iPhone sau de pe siteul : https://appleid.apple.com/account Funda?

1 răspuns:
| Onica7 explică:

Aa ok deci pot sa fac eu, multumescwinking