| cristeaalex a întrebat:

Salut care ma poate ajuta ai dau funda ca nimeni nu ma ajuta... Deci cine ma poate ajuta sa pot face un radio? nu stiu ce setari in sam sa fac si nici site nu stiu mz id meu dark_boy_dydutz dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Sarcasticu a răspuns:

Uite aici răspunsul tău. Vezi mai multe tutoriale. E foarte ușor! :)

https://www.google.ro/#q=radio+cu+sam+broadcaster

| cristeaalex explică (pentru Sarcasticu):

Daca mil faci prin team ati dau funda

| Sarcasticu a răspuns (pentru cristeaalex):

Eu nu ți-am răspuns pentru fundă. Nu ăsta-i scopul meu.

Scopul meu este să te fac să reușești singur.

3 răspunsuri:
| Powner a răspuns:

Oho, observ ca esti incepator :) deci sa te iau pe intelesul tau:
1. In primul rand trebuie sa ai server-ul in sine descarcat in pc, apoi setezi parola de conectare, port-ul si sloturiile pentru radio-ul tau.
2. Iti cumperi un host si scapi de bataia de cap pentru configurare server (www.likehost.ro) acela este un site cu plata sms si sunt foarte seriosi baietii de acolo pe proprietar il cheama Alin.
2. Configurarea sam-ului este foarte usor de facut dupa ce ai obtinut un server radio.
Cum a spus si Sarcasticu, scopul nostru este sa te facem sa intelegi tu singur, nu sa-ti dam mura'n gura.