| rotaruclaudiu55 a întrebat:

Caut un sistem de gaming si am gasit oferta aceasta:http://www.altex.ro/......curi-cadou

Opinii? Este bun pentru jocuri noi(caut unul de performanta inalta)

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sincer sa fiu, nu credeam ca se poate pune o combinatie atat de proasta, si atat de dezechilibrata la un pc. Bine ca nu au pus ca procesor un dual-core de 150 lei.
Plus ca e prea scump pentru ce ofera. Ce ai acolo, pe piese, e mult mai ieftin.

| Me2 a răspuns:

Nu e chiar foarte ok, placa aia video va fi limitata serios de catre procesor, de 16 gb ram nu vei avea nevoie nici peste 6 ani
Eu iti recomand ceva mai ieftin, si mai bun
- i5 haswell
- Placa de baza dotata
- 8 gb ram, cu mai mult de atat nu ai ce face
- 1tb HDD
- O placa video noua, cu care te joci orice joc pe ultra, rezolutie FULL HD
-Sursa de calitate
-Carcasa spatioasa, si aerisita
- Un dvd-rw
Acest sistem, e suficient pentru a juca orice joc la detalii maxime
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/695861/

| xBro a răspuns:

Da este foarte bun happy