| Satana_Costin_1997 a întrebat:

Salut ce credeti merge bine un AMD FX 4300 pe placa asta de baza ASROCK 970 EXTREME3 R2.0 Vreau sa imi raspunda Specialiti FUNDA vreau sa mearga bine

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu este compatibil cu placa ta de baza.

Vezi lista cu CPU-uri suportate
http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Extreme3%20R2.0/?cat=CPU

| Vofuse a răspuns:

Foarte buna combinatia. Nu e nicio probleme functiune dar ai grija cu Asrock deoarece sunt foarte sensibile in ce primeste porturile usb.

| AlynHere a răspuns:

De pus poți să îl pui pentru că soclu corespunde dar de mers bine depinde de procesor.
La prețul lui nu te aștepta să îți meargă ultimele jocuri apărute.

| AllexiaLove a răspuns:

Bună combinația! Nu e nicio problemă functiune dar ai grija cu Asrock deoarece sunt foarte sensibile...