| alexalx1234 a întrebat:

Ce laptop de gaming imi recomandati pentru a rula decent aceste jocuri : GTA 5, Overwatch, Mirror's Edge Catalyst si Rise of the Tomb Raider?

4 răspunsuri:
| Anonim34231 a răspuns:

Un laptop Asus ROG (ce am si eu) cu un i5 sau i7, 4gb placa video, 950GTX (minim) si cu undeva la 8gb rami.

| Anonim34231 a răspuns (pentru alexalx1234):

Na... nu merita atatia bani. big grin, eu am un Rog cu i7 din a 4-a generatie, cu 950GTX, 8gb ram, 4gb placa video si nu am probleme. Chiar acum o ora am terminat Rise of the Tomb Raider, si cu specs-ul meu, am jucat jocul pe High cu 20-25 FPS. (max 30). si am dat pe laptop 43mil.

| vladutzu09 a răspuns:

Nu merita sa cumperi acum un laptop deoarece imediat o sa apara laptopurile cu placi video seria 1000M de la Nvidia care pana acum au rupt topurile. Daca tot ai un buget asa de mare poti astepta cateva zile pana cand apar laptopurile si in Romania tongue (Apropo nu tot ce e mai scump e si mai bun.)