| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cred ca cineva imi floodeaza netul... nu stiu de ce dar in ultimile 2 zile nu prea am mai avut net. Nu sunt sigur ca mi-l floodeaza cineva... dar tot aud de la prieteni pe skype care ii baga in conferinta si eu nu ii cunosc. Cum as putea bloca ( sa zicem ca cineva ma floodeaza ) floodul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Borderline a răspuns:

Buna, probabil te referi la un attack DDOS. E adevarat ceea ce spui tu cu skype, dar nu cred ca ar face cineva un atac ddos doar pentru distractie. Si teoretic trebuie sa fie mai multi care fac asta, deci nu prea poti face doar dintr-un singur loc. Iar ca sa-ti raspund la intrebare, ca sa diminuezi un astfel de atac poate fi usor sau dificil, depinde. Multe compani au avut pierderi de peste 5000$ in urma unor atacuri DDOS, prin urmare nu cred ca este un ddos.

| SouLIce a răspuns:

Mie greu sa cred ca cineva iti floodeaza netul intentionat poate ai descarcat tu ceva program care face treaba asta
Incearca sa schimbi ip-ul poate rezolva problema